Itálie

Itálie je země, kterou mám moc rád. Zdejší kultura, kuchyně a nádherné moře Vás jistě také okouzlí! Můžete si vybrat, jestli se vydáte na luxusní Sardinii, Elbu, nebo více na jih - na Sicílii.

Sardinie již dávno patří mezi vyhlášené jachtařské lokality. Můžete si tu naplánovat plavbu s delšímy přejezdy, ale také se nemusíte vydávat nikam daleko... Počasí je zde v létě poměrně klidné, jen Vás někdy mohou překvapit vyšší vlny. Přístavy jako Potro Cervo patří k vyhledávaným cílům bohatých a slavných z celého světa, takže zde všeobecně očekávejte vyšší ceny.

 

 

Můj osobní tip je Sicilie a Liparské ostrovy! Sopečné ostrovy Vulcano, Lipari, Salina, Stromboli, Filicudi, Alicudi a Panarea. Ideální doba pro plavbu je tu květen / červen a pak září / říjen. Ještě v říjnu tu není problém teplota okolo 30°C a moře 27°C! Příliv a odliv zanedbatelný, mariny s mooringy lze objednant dopředu! Někde možnost kotvení na bójích, jende se kotví.
Když jsem poprvé připlul na Lipary, bylo to začátkem října. Byla krásná tropická noc. Zakotvili jsme v maríně a šli se projít me městečku, kde to žilo ještě po půlnoci a uprostřed promenády hrál někdo na piano... a já si připadal jeko ve snu! Na ostrově Vulcano si určitě musíte vyšlápnout na sopku a obejít si kráter... A na Saline si určitě půjčte skůtr a poznejte ostrov i takto!

 

Sicílie, Lipary

 
Pronájem lodí